PERMANENT MARK®

 

Ochrana vozidiel pomocou PERMANENT MARK

 

Experti na bezpečnostnú techniku zistili, že značnú časť odcudze-

ných vozidiel okamžite rozmontujú a predávajú ich na čiernom trhu ako súčiastky. Proti tomu sa iba tak dá efektívne brániť, ak sa jednotlivé súčiastky auta označia takou metódou, ktorá sa nedá odstrániť, respektíve odstrániť sa dajú iba veľmi prácne a s veľkými výdavkami. Podľa medzinárodných štatistických údajov vozidlá označené touto neodstrániteľnou metódou poskytujú o 99% väčšiu istotu, veď profesionálni zlodeji áut nepodstúpia problémy s predajom a reálnu možnosť odhalenia.


AKO FUNGUJE PERMANENT MARK?


pm01

Systémom Permanentmark vyznačíme číslo podvozka vozidla do každého skla a na každú vnútornú časť karosérie (základ: 24 označení). Opačne sa dajú označiť aj lampy, obruče z ľahkých kovov a vnútorné umelé hmoty. Značkovanie neznamená jednoduché povrchové značkovanie, ale hlboké chemické leptanie, ktoré sa dá odstrániť iba celkovým poškodením povrchu! Pri označení skla nevznikajú povrchové priehlbeniny ako pri pieskovom gravírovaní, výsledok je oveľa diskrétnejší, nepošpatí Vám vozidlo. Označenie na skle má matnú bielu farbu. Na lakovaných častiach karosérie identifikačné znaky preniknú cez krycí lak, cez vrstvu farby a podkladovú farbu, kým karosériu npm02epoškodia. Na karosérii sa označenie dá vidieť iba pod UV žiarením, ale v lete je pre zvýšené UV-A a UV-B žiarenie na pohľad slabo viditeľné. Keďže sa tieto značko- vania nachádzajú na povrchu nútorných častí, vôbec nepôsobia rušivo. Vnútorné časti z umelej hmoty značkujeme modrou, resp. pri svetlom zafarbení interiéru bielou farbou. Zad- né lampy dostanú oranžové identifikačné označenie. Označenia sú len 6mm vysoké a 11 cm dlhé.


 

PREČO SA GRAVÍRUJE PRÁVE ČÍSLO PODVOZKA?

pm03Gravírovanie poznávacej značky spôsobuje viac problémov, veď sa môže stratiť alebo sa môže zaviesť nový systém poznávacích zna- čiek. Číslo podvozka sprevádza auto po celý jeho životný cyklus. Permanentmark vyznačí posledných 13 charakterov čísla podvozka vozidla, ktoré je zaručene jedinečné. Číslo podvozka je ešte doplnené kódom označujúcim krajinu / SK / proti krádežiam do zahraničia.

 

PREDNOSTI PERMANENT MARK:

   

 • - jeho pomocou sa Vaše auto stane pre zlodejov bezcenným (nedá sa predať na súčiastky)

 1. - zaručuje 24-hodinovú ochranu (nevybije sa batéria, nepokazí sa)
 2. - označenia sú diskrétne, neodstrániteľnépm04
 3. - výhodná cena
 4. - údaje v databáze zadarmo
 5. - povolenie MDPT SR
 6. - spolupráca s PPZ SR
 7. - akceptované poisťovňami
 8. - jedinečná záruka (viď.nižšie)

 

JEDINEČNÁ ZÁRUKA

Pri každodennom používaní sa jednotlivé časti Vášho vozidla môžu poškodiť. Môže sa poškodiť predné sklo kameňom alebo po menšej nehode budete musieť vymeniť niektoré časti karosérie. Ak si vybe- riete identifikačný systém Permanentmark, zaručujeme Vám jedineč- nú záruku na bezplatné znovuoznačenie maximálne 4 dielcov! Prosíme Vás, uschovajte si záručnú kartu a 4 náhradné šablóny, ktoré ste dostali po označení Vášho auta!

DATABÁZA ÁUT:

Z NAŠEJ PONUKY